Teme aiheuttaa usein sydämmentykytyksiä röhnöttämällä joka puolella. |
Illemmalla suuntasin itse tallille liikuttamaan Ronssonin. Hevonen oli tänään niin hyvä, että voisin hehkuttaa sitä koko maailmalle. Ei ollut enää arkomisesta tietoakaan. Laukka oli taas kolmitahtista ja ravia ihanan letkeää ja rentoa.
Harjoitusravi sujuu joka kerta paremmin, saa nähdä osaanko istua siellä jo ensi kesänä. Se ainakin olisi tavoite.
Taluttelin lapsia ennen kuin menin selkään itse. Kävelin vielä senkin jälkeen paljon ennen kuin meinasin edes koittaa ravia. Roni oli kuin eri hevonen jos vertasi edelliseen kertaan ja voin sanoa että nautin 100%:sesti ratsastuskerrasta. Mentiin hieman ravipuomeja, ihan vain mielenvirkkeeksi.
Huomenna Roni saa vapaapäivän, mutta lauantaina ja sunnuntaina se joutuu taas töihin. Jos ei minun kanssani niin tunnille.
Annoin Ruunan syödä iltakauransa kentällä vapaana, jonka jälkee laitoin sen tarhaan ja annoin kaikille iltaheinät.
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti